Yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı

Yan flüt çoğu bireyin hayatının bir bölümünde çalmak istediği bir enstruman. Yan flüt çalmaya başlamış kişilerin ise en çok yaşadığı sorunlardan biri öğrendiği notaları pratiğe dökememesi ve yan flüt nota arşivi bulma konusunda sıkıntı yaşaması. Yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı yazımızda sizlerle yan flüt ile çalınabilecek basit düzeyde 6 parçanın notalarını paylaşıyoruz. Paylaşılan notaların üzerine tıklayarak büyük boyda notaları görebilirsiniz.

Yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı dışında şarkı talepleriniz

Aşağıda paylaştığımız 6 parçanın dışında sizlerinde istediği farklı parçalar olması halinde sitemizin iletişim sayfası alt başlığında olan bize ulaşın sayfasından formu doldurarak bize notalarınızı istediğiniz parçaları gönderebilirsiniz. Yan flüt öğretmenlerimiz bu konuda en kısa sürede gerekli çalışmayı yapıp siteyen ilgili notayı koymak için gereken özveriyi göstereceklerdir.

izmir yan flüt kursu, branşında uzman yan flüt öğreticileri ile izmir’de yan flüt eğitimi konusunda lider Armoni Müzik Akademi.

Yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı notaları

Gelelim asıl konumuza. Aşağıda maddeler halinde yukarıda da belirttiğimiz 6 parçanın notasını sizlerle paylaşıyoruz. Paylaştığımız notaların sizlerin müzik hayatında eğlenceli bir yer edeceğini umut ediyoruz.

Firuze nota (sezen aksu): Sezen Aksu’nun çok meşhur olan firuze adlı şarkısının notasını sizlerle paylaşıyoruz. Parça si bemol değiştirici almış ve re minör notasyonu ile yazılmıştır.

firuze nota sezen aksu
firuze nota sezen aksu

Mimoza çiçeği nota (volkan konak) : Volkan Konak’ın en güzel eserlerinden biri olan Mimoza çiçeği şarkısını notası. Parça si blemol değiştirici alıyor, re minör dizi notasyonu ile hazırlanmıştır.

mimoza çiçeği volkan konak nota
mimoza çiçeği volkan konak nota

 

Gönül nota (fikret kızılok): Fikret Kızılok’un bu kalp seni unutur mu şarkısı ile en çok bilinen parçalarından biri Gönül. Notasyon re minör gamı ile yazılmış ve si bemol değiştiricisi almaktadır.

gönül fikret kızılok nota
gönül fikret kızılok nota

İstanbul olalı nota (sezen aksu): Sezen Aksu’nun istanbulla ilgili yazdığı ve hiçkimsenin dilinden düşürmediği İstanbul olalı adlı parçanın notaları.

istanbul olalı nota sezen aksu
istanbul olalı nota sezen aksu

Kol düğmeleri nota (Barış Manço): Pek çok farklı düzenlemesi olan, usta sanatçı Barış abimizin (Barış Manço) eseri Kol düğmeleri şarkısının notası.

kol düğmeleri nota
kol düğmeleri nota

Düşler Sokağı nota (Ezginin Günlüğü): Özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda çocukluğu geçmiş kitlenin en çok bildiği parçalardan biridir Düşler Sokağı. Ezginin Günlüğüne ait olan parça Feridun Düzağaç ve daha pek çok sanatçı tarafından yorumlanmıştır.

düşler sokağı nota
düşler sokağı nota

Yan flüt notaları, farklı parçalar için bizden talepte bulunun

Yukarıda notaları yer alan 6 parçanın dışında sizlerde farklı notalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir’de yan flüt kursu derslerinin verildiği Armoni Müzik Akademi ile yan flüt notaları konusunda sitemizin üst kısmında yer alan iletişim menüsünden formu doldurarak yan flütte notasını istediğiniz şarkıları bizlere yazabilirsiniz.

Yan flüt dışında farklı enstrumanlarda da notaları kullanabilirsiniz.

Müziğin evrenselliği gereği, notaların standardizasyonu ile sizler yan flüt dışında keman, gitar, piyano ve tüm enstrumanlarda klasik batı müziği formlarında yazılmış bu notaları kullanabilir, kendi enstrumanınızda bu şarkıları çalabilirsiniz.

izmir yan flüt kursu için iletişim

Yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı paylaşımımızın sonunda bir konuda bilgi vermek istiyoruz. Eğer nota bilmiyorsanız, ya da yan flüt dersi almak istiyorsanız, İzmir’de yaşıyorsanız ve yan flüt kursu araştırması yapacak iseniz sitemizin izmir yan flüt kursu sayfasından ayrıntılı bilgi edinebilir, 0-544-232-10-32 nolu çağrı ve bilgi merkezimizden bizimle izmir yan flüt kursu ile ilgili veriye erişebilirsiniz.

Nota paylaşımlarımızın artması ve daha çok kişiye ulaşması için sizlerde hemen altta bulunan facebook, twitter ve google plus tuşlarını tıklayarak paylaşımda bulunabilirsiniz.

One thought on “Yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı

Bir Cevap Yazın