yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği

Yan flüt enstrumanı hem dünyada hem de ülkemizde üflemeli müzik aletleri arasında en yaygın çalınan müzik aletlerinden biri. Üflemeli bir müzik aleti olması sebebi ile her kullanım sonrası, haftalık ve belirli periyodlarla yan flüt bakımı ve yan flüt temizliğinin yapılması gereklidir. Armoni Müzik Akademi olarak bu yazımızda yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği yapılmadığında oluşan durumlar, yan flüt bakımı ve yan flüt temizliğinin nasıl yapıldığı gibi konulara yer vereceğiz.

Yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği yapılmadığında oluşan durumlar

yan flüt temizliği
yan flüt temizliği

Üflemeli bir enstruman olması sebebi ile yan flüt enstrumanının iç cidarlarından insan nefesindeki nemden kaynaklana nem ortamda mikropların üremesine sebebp olabilmekte, yan flüt iç cidarlarının oksitlenip paslanmasına sebep olabilmekte, ileri seviyede ise yan flüt kısımlarının tıkanmasına sebep olabilmektedir. Ortamda var olan nem yan flütün ses şiddetinde olumsuz etki yaratmaktadır.

Yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği nasıl yapılmaktadır?

Yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği her yan flüt çalışı sonrasında yapılması gereklidir. Yan flüt çubuğunun çevresine nem tutucu özel bir bezle yan flütün iç cidarındaki nemin tamamen beze/kılıfa absorbe olması ve nemin ortamdan uzaklaştırılması gereklidir. Eğer yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği konusunda profesyonel bilgi istiyorsanız yan flüt temizleme aparatlarından bir adet almanızı tavsiye ediyoruz. Bu aparatın çevresine hidrofil olan bir gazlı bezi sararak nemi ortamdan uzaklaştırabilirsiniz.

Yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği için profesyonel destek alın.

Kurumumuzda yan flüt zümremizin de katkısı ile yan flüt öğrencilerimiz bir yan flüt kulubü oluşturmuşlardır. Bu kapsamda Türkiye’nin farklı illerinden yan flüt ile ilgili her konuda yan flüt öğretmenlerimiz her konudaki soruya cevap vermektedirler. Yan flüt bakımı ve yan flüt temizliği ile ilgili her durumda izmir yan flüt kursu olan Armoni Akademi ile 0-544-232-10-32 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Dilerseniz yan flüt kategorisindeki bir diğer yazımız olan yan flüt ile çalınabilecek 6 kolay şarkı yazısına göz atabilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım butonlarından (facebook, twitter vb.) paylaşımlarınız yazımızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın