5 yaş için piyano kursu arıyorum

3 Şubat 2016 tarihinde tarafımıza ulaşan mesajda Şeyma hanım 5 yaşındaki oğlu Kamil Işık için izmir piyano kursu araştırmalarını 5 yaş için piyano kursu arıyorum başlığıyla bizlere göndermiş. Bizlerde mesajına cevap olarak ve genel olarak okul öncesi çocuklarda müzik enstrumanlarına yönelik yaklaşımları ve piyano kursu alıp alamayacağına yönelik bilgiler paylaşıyoruz.

5 yaş için piyano kursu arıyorum

Armoni Akademi piyano branşı öğretmenlerine,

5 yaşında Kamil Işık adında bir oğlum var. Oğlum seneye okula başlayacak. Sizden oğlumun piyano dersi alıp alamayacağımı, piyano kursları ile ilgili koşulların neler olduğunu, 5 yaşında okuma yazma bilmeyen bir çocuğun piyanoyu hangi yöntemlerle öğrenebileceği bilgilerini öğrenmek istiyorum. Ayrıca izmir piyano okulu olarak faaliyet yerinizi de öğrenebilir miyim ?

Şimdiden çok teşekkür ederim. 

piyano kursu
piyano kursu

Armoni Akademi’nin 5 yaş için piyano kursu arıyorum mesajına cevabı

Sayın Şeyma hanım,

Öncelikle piyano derslerimiz anlamında, 5 yaşındaki oğlunuzun piyano dersi alabileceğini mutlulukla belirtmek isteriz. Okul öncesi dönemde piyano dersi aldırmak, çocuğun öğrenme becerilerini geliştirirken, diğer yandan çocuğun müziği sevmesini ve sosyalleşmesini sağlamaktadır. izmir piyano dersleri ile ilgili Armoni Akademi, okuma yazma bilmeyen oyun çağındaki çocuklar için renklerle öğrenme metodlarını ve tekniklerini piyano eğitimlerinde yaygın öğrenme metodlarıyla birlikte kullanmaktadır. Piyano derslerimiz pazar günü dahil olmak üzere istediğiniz gün ve 09:00-22:00 arası istediğiniz saatlerde gerçekleştirilebilmektedir.

izmir piyano dersi veren bir müzik okulu olarak Armoni Akademi, izmir’in farklı noktalarından toplu ulaşımla kolayca ulaşılabilen bir yerde. Hatay susuzdede bölgesinde, Basın Sitesi semti içinde yer alan, Göztepe metro durağına 1-2 dakika yürüme mesafesinde olan müzik kursumuz, eğlenceli ve öğretici metodlarla çocuklara müziği sevdirmeyi amaç ediniyor.

Konu dışı olarak, evinize piyano almak ya da almamak konusunda tereddütte iseniz piyano kursu almaya başlarken piyano almak zorunda mıyım yazımızın size piyano alımı konusunda da faydalı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca piyano almak veya org almak konusunda da mutlaka müzik okulumuzdaki piyano öğretmenlerimizden marka ve model konusunda bilgi almanızı da tavsiye etmekteyiz.

5 yaş için piyano kursu arıyorum yazımızın sonuna geldiğimiz bu bölümde sizlerden gelen mesajları sık sorulan sorular kategorisinde toplayacağımızı belirtir, hayatınızın tamamında mutlu ve müzik dolu bir yaşam geçirmenizi diliyoruz.

One thought on “5 yaş için piyano kursu arıyorum

Bir Cevap Yazın