izmir enstruman kursları

Enstruman öğrenmek, hayatta her bireyin bir döneminde yapmak istediği bir heyecan. Hangi enstruman olursa olsun, ister keman, ister piyano, ister yan flüt ister gitar hayatınızın bir bölümünde çok istekli olduğunuz bu dönemde o enstrumanı çalmaya başlamak ve ilerletmek, uzun yıllar çalmak hem iş hem aile yaşantınızda çok pozitif etkiler yaratıyor. izmir enstruman kursları yazımızda bir enstruman kursu olan Armoni Müzik Akademi öğretmenleri ile hazırladığımız bu yazımızda izmir enstruman kursu konusunda farklı müzik aletlerine yönelik bilgiler sunacağız.

izmir enstruman kursları için hangi branşlarda eğitim alabilirsiniz

izmir enstruman kursları (müzik aleti dersleri) aramanız ile birbirinden farklı enstrumanla tanışma imkanına sahipsiniz. Müzik enstrumanları temel düzeyde sınıflandıracak olursak, tuşlu enstrumanlar için piyano dersleri ve org dersleri ayrıca akordeon dersleri  söylenebilir. Telli enstrumanlarda, gitar oldukça geniş bir yer tutmaktadır. Özellikle gitar için, klasik gitar, elektro gitar, bas gitar ve akustik gitar gibi farklı branşlar yer alıyor. Gitar dışında, bağlama, mandolin, ud, kanun vb. branşların dersleri gerçekleştiriliyor.

Yaylı enstrumanlar konusunda ile 4 yaylı küçükten büyüğe, keman, viyola, çello (viyolonsel) ve kontrbass dersleri verilebilen enstruman kursları. Bateri ve Davul ritm enstrumanlarının vazgeçilmesi, ayrıca cajon, bendir vb enstruman ritm atölyeleri de enstruman kursları arasında hatrı sayılanlar arasında.

izmir enstruman kursları
izmir enstruman kursları

Enstruman çalmak istiyorum ama hangi enstruman olduğuna karar veremedim diyorsanız

Sizlere bu konuda yardımcı olmak adına enstruman sınıflarını maddeler halinde genel olarak maddeler halinde aşağıda yer veriyoruz.

  • Telli enstrumanlar: Gitar, bağlama, mandolin, ud, kanun
  • Yaylı enstrumanlar: Keman, viyola, viyolonsel, kontrbas
  • Üflemeli enstrumanlar: Saksafon, yan flüt, klarnet
  • Vurmalı enstrumanlar: Bateri, Davul, cajon ve diğerleri. Ritm atölyeleri
  • Tuşlu enstrumanlar: Piyano, Org ve Akordeon olarak genel sınıflandırılabilir.

Ayrıca işitme ve şan dersleri, müzik bölümlerine hazırlık kursları da bu sınıflandırma da kısaca üzerinden geçmemiz gereken bir konu.

izmir enstruman kursları için Armoni Müzik Akademi ile iletişime geçin.

İzmir’de enstruman dersi arayanlara yönelik olarak enstruman kursları için 0 544 232 10 32 numaralı telefondan Armoni Akademi iletişim merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

eğitmenlik başvurusu
eğitmenlik başvurusu

Bir Cevap Yazın