Yetişkinler için keman kursu

Sitemize farklı hedef yaş gruplarından hatta İzmir’in dışında çok uzak olan Artvin, Iğdır, Ankara, Edirne’den de mesajlar gelmektedir. Bu yazımızda Ankara’da oturan Necati beyin Yetişkinler için keman kursu hakkında soruyu cevaplamaya çalışacağız. Sizlerde ister keman, ister piyano, isterseniz diğer tüm müzik aletlerine yönelik sorularınızı bizlere mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Etiketler: Yetişkinler için keman kursu, büyükler için keman kursu

Yetişkinler için keman kursu

Armoni Müzik Akademi’nin çok değerli hocaları, saygıdeğer yöneticileri,

Adım Necati. 62 yaşındayım ve Ankara’da oturuyorum. İnternette dolaşırken müzik ile ilgili faydalı bilgiler içeren sitenize ulaştım. Gerçekten de gerek çocuklara gerek yetişkinlere yönelik çok faydalı yazılar var sitenizde. Konuyu uzatmadan aklımdaki birkaç soruyu sizlere sormak istiyorum. Kızım İzmir’de oturuyor ve önümüzdeki yazı izmir’de geçirmeyi planlıyorum. Kendim hobi amaçlı keman çalıyorum ancak ilerletmek istiyorum. İzmir’e geldiğimde bolca zamanım olacağı için benim yaş grubuma yönelik yetişkiler için keman kursunuz var mıdır? Ayrıca izmir keman kursu olarak torunum 9 yaşındaki ilay ile birlikte keman dersi almayı çok isteriz.

Saygılarımla,

Yetişkinler için keman kursu
Yetişkinler için keman kursu

Armoni Akademi olarak Yetişkinler için keman kursu mesajına cevabımız

Necati bey iyi günler,

Öncelikle bizlere oldukça uzaktan Ankara’dan attığınız mesaj için teşekkür ederiz. İzmir yaz için ve tatil için gerçekten güzel vakit geçirilebilecek en güzel illerden biri. Sorunuza gelince 62 yaşında olmanız bir enstruman öğrenmeniz için engel değildir. Tüm branşlarımız için uygun bir yaştasınız. Keman kursu olarak, el motor fonksiyonları bozulmadığı sürece çok kaliteli bir el keman koordinasyonu sağlayabilir, keman enstrumanında başarınızı ilerletebilirsiniz. Ancak parkinson vb. gibi hastalıklarınız var ise keman öğretmenlerimiz size uygun bir eğitim planı çıkarıp ona göre gerek keman anlamında gerek başka bir enstruman anlamında sizlere yönlendirmeler yapmaktadırlar. Ayrıca tabi ki torununuz İlay ile birlikte beraber keman kursuna gelebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz saatte, aynı saatte bile olsa, farklı hocalarımızın varlığında, torununuzla birlikte keman derslerimizi yürütebiliriz.

Samimi mesajınız için çok teşekkür ederiz.

Yetişkinler için keman kursu konusunda bilimsel yaklaşım

Keman eğitimi ile ilgili olarak el ve zihinsel birlikteliğin devamını sağlayabilen her birey keman öğrenebilir. Yeter ki kişinin içinde keman öğrenme isteği ve düzenli çalışma isteği varolsun. Bunun dışındaki otoimmün hastalığı olanlar, motor fonksiyon kaybı olanlar ve engelli bireylerin ileri engel durumlarında da yine müzik kursumuza başvurup keman dersleri ile ilgili nasıl bir yol izleyebiliriz noktasında bizden bilgi alabilirsiniz. Sık sorulan sorular kategorimizdeki bir önceki yazımız piyano ile ilgili, dilerseniz 5 yaş için piyano kursu bağlantısından göz gezdirebilirsiniz.

One thought on “Yetişkinler için keman kursu

Bir Cevap Yazın