Kemanda çalabileceğiniz 5 kolay parçanın notası

Armoni Akademi ailesi olarak, çalışma kurallarımız gereği ve hizmet kurallarımız uyarınca izmir dışında tüm Türkiye’de nasıl verebiliriz konusunu öğretmen kadromuz ile sık sık yaptığımız toplantılarda görüşmekteyiz. İlk çalışma olarak keman öğrenmeye yeni başlamış ve keman notası bulmakta zorlanan keman öğrencileri ve kemancılar için kemanda çalınabilecek kolay parçaların notalarını Kemanda çalabileceğiniz 5 kolay parçanın notası yazısında sizlerle buluşturuyoruz. Belirtilen 5 notayı sizlerle paylaşmadan önce birkaç hususu sizlerle paylaşmak isteriz.

Kemanda çalabileceğiniz 5 kolay parçanın notası dışında kalan şarkılar için

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız 5 şarkının notası dışında öğrenmek istediğiniz şarkılar için keman notaları araştırıyorsanız yazımızın alt başlığında da belirtildiği üzere Kemanda çalabileceğiniz 5 kolay parçanın notası dışında kalan şarkılar için sitemizin iletişim bölümünden bizlerden talepte bulunabilirsiniz.

Kemanda çalınabilecek 5 kolay şarkının notası

Gelelim notalarımıza. Notalarımızı madde imleri ile sıralandırarak sizlerle buluşturuyoruz. Kemanda çalınabilecek 5 kolay şarkının notasını resim küçük görünüyorsa resimin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz şekilde notaların çıktısını alabilirsiniz.

 • Hatırla sevgili keman notası (hatırla sevgili notası): Kemanda başlangıç düzeyinde iseniz ve az notabiliyorsanız la minör dizi üzerinde yazılmış hatırla sevgili notalarını kemanda kolaylıkla çalabilirsiniz. La minör dizisi değiştirici almayan tek doğal minör dizi olarak söyleyebilir.
hatırla sevgili keman notası
hatırla sevgili keman notası
 • Jingle bells keman notası (jingle bells nota): Do majör dizide yazılan ve mi notası ile başlayıp si-sol aralığındaki 6 nota ile kolayca çalınabilen bir parçadır. Bu parça ayrıca yeni yılla da özdeşleşmiş bir parça olarak bilinmekte, keman enstrumanına adaptasyon sürecinden en çok çalınan şarkılardan biri olarak görülmektedir.

  jingle bells keman notası
  jingle bells keman notası
  • Gülnihal keman notası (gülnihal notası) : Türk müziğinin önemli eserlerinden biri olan Gülnihal parçasını kemanda basit notalarla çalabilirsiniz. Notalar sol majör dizi ile hazırlanmış değiştirici olarak fa diyez olduğu unutulmamalıdır. (fa notaları fa diyez olarak çalınacaktır.)
  • gülnihal keman notası
   gülnihal keman notası
  • Samanyolu keman notası (samanyolu notası): Bir kuşağın Samanyalı şarkısıyla büyüdüğünü döyleyebiliriz. Söz Teoman Alpay, müzik ise Metin Bükey’e ait parçayı çoğu insan Berkant tarafından dinlemiştir. Parça do majör tonundan düzenlenmiş olup hiç bir değiştirici nota yoktur.
samanyolu keman notası
samanyolu keman notası
 • Romance keman notası (romance notası) : Bestecisi anonim olan (bestesi yüzyıllar önce yapılmış ve bestecisinin kim olduğu bilinmeyen) bir parça. Keman için başlangıç düzeyinde çalınabilecek bir parça.
 • Romance keman notası
  Romance keman notası

Kemanda çalmak istediğiniz notalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle Kemanda çalabileceğiniz 5 kolay parçanın notası paylaştık. Sizlerinde çalmak istediği başka şarkılar ve parçalar olursa bizimle sitemizin iletişim bölümünden kolaylıkla irtibata girebilirsiniz. İletişim sayfasında bulunan formu doldurmanız halinde size gerekli dönüş yapılacaktır.

Paylaşılan 4 notayı tüm enstrumanlarda çalabilirsiniz.

Paylaşılan nota klasik batı müziği normunda yazılmış ve keman ile birlikte tüm enstrumanlar tarafından yorumlanabilir, yani tüm enstrumanlarca çalınabilir. Kemanda çalabileceğiniz 5 kolay parçanın notası yazımızın sonunda sizlere Gitar ile çalınabilecek kolay parçalar yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızı beğendi iseniz hemen altta bulunan facebook, twitter ve google plus bağlantıları ile paylaşımda bulunmanız sitemizde daha çok yazı yazılmasını teşvik edecektir.

Bir Cevap Yazın