Keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli

Keman yaylı müzik aletler ferdinin en küçük üyesi. Ondan büyük olarak sırayla viyola, çello diğer adı ile viyolonsel ve kontrbas diğer yaylı enstrumanlar olarak söyleyebilir. Yazımızda keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli  konusuna değinmeye çalışacağız.

Düzenli keman çalışma, keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk cevabı

keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli
keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli

Bir enstruman öğrenmeye, müzik aleti çalmaya başlarken en önemli konulardan biridir düzenli enstruman çalışma. Çoğu birey bir enstruman çalmanın müzik yeteneği ile ilgili olduğunu düşünmektedir ancak bu bilgi çoğunlukla yanlıştır. Güzel enstruman çalmak ve enstrumanınıza ileride hakim olmak istiyorsanız müzik yeteneğinden çok daha önemli bir konu vardır o da düzenli keman çalışmadır. Keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk cevabı da düzenli çalışmaktır.

Etiketler: Keman öğrenirken dikkat edilmesi gerekenler, keman öğrenirken nelere dikkat etmeliyiz

Kendinize keman çalışmak için haftalık bir program yapın.

Kemana yeni başladıysanız bu işi baştan programlanın en önemli konu olduğunu bilmelisiniz. Bunun için kendinize haftalık program hazırlamanızı önemle tavsiye ediyoruz. Basit olarak, haftanın 7 gününü içeren saatlerinde yer aldığı bir tablo işinizi yeterince görecektir. Bu şekilde programınıza uymanız takdirinde kemanda hızlı bir şekilde ilerleme kaydettiğinizi de gözlemleyeceksiniz.

Keman kursları ile ilgili ekstra etüd imkanı

Eğer keman kursu almaya başlayacaksanız, mutlaka size çalışma saatleri içerinde ekstra olarak etüd imkanı ve etüd için derslik imkanı sunan kursları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu anlamda Armoni Akademi eğitmen kadrosunun niteliği ile sizlere etüd imkanları ile de destek oluyor. İzmir gitar kursları ile ilgili araştırma yapıyorsanız izmir keman dersleri ile ilgili sayfamıza bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Yay çekme konusunda sabırlı olun.

Kemana başlarken vücut pozisyonu, elin keman üzerindeki pozisyonu, yayın tutuluşu ve yay çekme önemli konulardır. Keman öğrenirken başlangıçta yay çekme alıştırmalarının üzerine oldukça fazla zaman ayırmalısınız. Bu sizi sıkmasın çünkü ne kadar çok yay çekme egzersizi yaparsanız o kadar iyi yay çekebilir o kadar güzel keman çalabilirsiniz.

Keman çalarken en önemli konulardan biri de entonasyon

Enstonasyon doğru sesin çıkarılması ile ilgili bir kavramdır. Keman perdesiz bir enstruman olması ile ilgili olarak doğru sesin elde edilmesi zaman alacaktır. Bu anlamda kemanda entonasyon yani doğru sesi çıkarma önemli konulardan biridir.

Keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli yazımızın bittiği bu bölümde dilerseniz bir önceki yazımız olan izmir akustik gitar satın almanın en kolay yolu yazısını okuyabilirsiniz.

One thought on “Keman öğrenirken nelere dikkat edilmeli

Bir Cevap Yazın