Dünyaca ünlü keman virtüözleri

Keman yaylı enstrumanlar ailesinin en küçük bireyi ve hayatın bir bölümünde her insanın çalmak istediği bir müzik aleti. Dünyaca ünlü keman virtüözleri yazımızda sizlerle dünyada isim yapmış kemancıları (keman sanatçıları) paylaşacağız. Paylaşacağımız isimler çoğu kimse tarafından tanınan, müzikleri dinlenen sanatçılar. O halde ne duruyoruz, hadi başlayalım

Dünyaca ünlü keman virtüözleri, gerçek keman ustaları

dünyaca ünlü keman virtüözleri
dünyaca ünlü keman virtüözleri

Kemanı ağlatan adam, Farid Farjad

İran asıllı Amerikan vatandaşı olan Farid Farjad, Kemanı ağlatan adam olarak nam salmıştır. 1930’larda dünyaya gelen Farjad, müziğe başladığı ilk yıllarda Tahran’da klasik müzik üzerine yüksek lisans yapmış ve çeşitli senfonilerde görev almıştır. İran islam devriminden sonra Kaliforniya’ya yerleşmiş ve Amerikan vatandaşı olmuştur. Anroozha albümleri sanatçının en bilinen eserlerini barındırır.

kemanı ağlatan adam farid farjad
kemanı ağlatan adam farid farjad

Keman’ın Steve Vai’i, David Garrett

Asıl adı David Bongartz olan ve 1980 yılında Almanya’da doğan David Garrett, son dönemde film müziklerinin keman düzenlemelerini yaparak popüler olmuştur. Karayip korsanları, Schindler’in Listesi ve daha bir çok film müziğinin, Smooth Criminal gibi intro müziklerin keman düzenlemelerini yapmıştır. David Garrett’i ilk defa duyanlar için, dilerseniz hemen aşağıda yer alan david garrett videous ile David Garrett hakkında izlenim edinebilirler.

Etiketler: Dünyaca ünlü kemancılar, kemanı ağlatan adam kimdir, keman düzenlemeleri, izmir keman dersleri

Kemana hayat veren adam, Antoni Stradivari

İtalyan müzik aletleri yapımcısı Antoni Stradivari, kendini keman ve yaylı enstrumanlar yapımına adamış ve 18.yüzyıllarda yaptığı yaylı enstrumanlar günümüze kadar ulaşmıştır. Binin üzerinde enstruman yapan Stradivari’nin tüm enstrumanlarından %70’i günümüzde halen faal olarak çalınabilir durumdadır. Bunlardan biri de İzmir ilinin Buca ilçesindedir.

Kemana hayat veren adam, Antoni Stradivari
Kemana hayat veren adam, Antoni Stradivari

Teknik beceri,  ve eserleriyle günümüzde vücüt bulan adam: Paganini

18. yüzyılın sonları ve 19.yüzyılın başlarında farklı enstrumanlara yönelik pek çok eser besteleyen paganini, günümüzdede her müzisyenin zorla çalabildiği ve çalmak istediği eserlerin bestecisidir. Keman dışında gitara yönelik düzenlemeleri de olmuştur. Ayrıca günümüzde eserleri pek çok enstruman için düzenlenmiştir.

keman niccolo paganini
keman niccolo paganini

Sizler de çok iyi keman çalabilir, keman konusunda kendinizi ülkenize ve dünyaya tanıtabilirsiniz.

Keman çok çalmak istiyorsanız, hobi amaçlı ya da profesyonel eğitim almak istiyorsanız, eğitim kadrosundaki uzman eğiticilerler keman serüvenine Armoni Müzik Akademi ile başlayın. İsterseniz bizimle 0 544 232 10 32 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. izmir keman dersleri alanında en başarılı müzik kursu.

izmir keman dersleri
izmir keman dersleri

 

Dünyaca ünlü keman virtüözleri yazımızın bittiği bu bölümde, dilerseniz sitemizde bir önce yayınlanan yazı olan Ünlü besteci Beethoven, beste yapmadan önce kafasını su dolu kovaya sokardı yazısına göz gezdirebilirsiniz.

One thought on “Dünyaca ünlü keman virtüözleri

Bir Cevap Yazın