Kimler Gitar Eğitimi ve Gitar Dersi Alabilir

Müzik kursumuza gelen telefonlar ve başvurular arasında en çok sorulan sorular arasında kimler gitar dersi alabilir ve kimler gitar eğitimi alabilir gibi sorular başı çekiyor. Bu nedenle bizde bu sorulara temel anlamda cevap verebilmek anlamında Kimler Gitar Eğitimi ve Gitar Dersi Alabilir yazımızı sizlerle paylaşımda bulunuyoruz.

Herkes gitar dersi alabilir.

Her birey, kendini anlayabilen, kendini algılayabilen, müzik konusunda ve gitar konusunda isteklerinin farkında olan birey gitar dersi alabilir. Bu anlamda gitarda parça anlamında çalmak istediklerini gitar öğretmenine net olarak aktarabilen birey, gitarda yapmak istediklerini daha kısa sürede yapabilecektir.

Kimler gitar dersi ve gitar eğitimi alabilir
Kimler gitar dersi ve gitar eğitimi alabilir

Gitar eğitimi için yaş sınırı

Gitar eğitimi için 7-8 yaş uygun bir yaştır. Özellikle okuma yazma bilen çocuklar hızlı bir şekilde gitar öğrenebilir. Ancak belirtilmeli ki bu yaş grubunda şarkı çalışmaları çocuk şarkıları üzerine olmalıdır. Ancak ilerleyen yaşlarda daha önceden gitar çalmış kişiler çok profesyonel bir şekilde gitar çalabilmektedirler. İstisnai olarak gitar konusunda üstün yetenekli çocuklar bu yaş sınırı 5 yaşına kadar inebilmektedir.

Gitar eğitimi için ileri yaş sınırı

Özellikle ileri yetişkin yaş grubundaki bireylerde gitar öğrenme yaş sınırı yoktur. Hatta belirtilmelidir ki gitar öğrenen bireylerde motor ve refleks fonksiyonları daha sağlıklı ilerlemektedir. Sizler yaşlılığın fiziksel belirtilerini, ilerleyen yaşa bağlı olarak beliren motor ve refleks gerilemelerini azaltmak ya da önlem almak isterseniz gitar çalmayı denebilirsiniz.

Engelli bireyler için gitar dersleri

Engelleri aşmamız müzik alanında da çok önemlidir. Engelli bireylerin gitar öğrenme konusunda özel yetişmiş gitar öğretmenlerimiz engelli bireylerle de ders yapabilmektedir. Sizler de gitar çalabilir ve kendinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gitar dersi için eğitime devam edebilmenin belirli koşulları ve durumları vardır.

  • Gitar enstrumanını başarı ile çalabilmek için asla yetenek öncelikli bir koşul değildir. Gitar dahil olmak üzere tüm enstrumanlarda iyi icracılık (çalıcılık) bireyin düzenli ve verimli çalışması ile doğru orantılıdır.
  • Fiziksel durumumuz ise, enstrumanı çalışımız sırasında tüm vücudun rahat ve esneklikle görevini yerine getirebilmesi, vucüdun sağlıklı olması gibi “parasal” olmamakla birlikte, müzik enstrumanlarının tümünün çalımında önemli bir unsurdur.
  • Gitara başlarken yani gitar dersi almaya başlarken, öncelikle gitarı sevmek ve öğremeyi istemek gereklidir. Bunun dışında el bakımı çok önemli unsurlardan biridir. (el, tırnak ve parmak bakımı)
  • Gitara yeni başlarken mutlaka metronom edinilmesi faydalıdır.

Kimler Gitar Eğitimi ve Gitar Dersi Alabilir konusunda iletişim bilgilerimiz

Gitar eğitimi ile ilgili bilgiler sunduğumuz bu yazımızda sizlere farklı konulardanda da bahsettik. Gitar çalabilmek için yaş sınırı ve engel sınırı tanımıyoruz. Her yaştan her hedef kitleye gitar öğretmeye çalışan izmir gitar kursu olarak Armoni Akademi, eğlenceli ve bir o kadar nitelikli eğitimin adresi olarak sizlerle birlikte.

Kimler Gitar Eğitimi ve Gitar Dersi Alabilir yazımızı okumanız sonrasında, bu yazımızla içerik olarak paralel bileşenlere sahip Gitar eğitiminin önemi yazısını da okuyabileceğinizi düşünüyoruz.

2 thoughts on “Kimler Gitar Eğitimi ve Gitar Dersi Alabilir

Bir Cevap Yazın