Elektro gitar hakkında en çok bilinen 3 model

Elektro Gitar hakkında yazımızdan elektro gitar tarihçesi ve elektro gitar markalarından bahsedeceğiz. Elektro gitar, yakın dönemin ve tabi ki modern müziğin farklı ve önemli keşiflerinden biridir. Country, Heavy Metal, Caz, Blues hatta Rock’n Roll türleri ne kadar farklılık gösterirse göstersin yüzyıldan daha az bir geçmişi olsa da bu süreç içerisinde farklı modelleri aynı kalıp içinde kimileri ise değişimlerle günümüze ulaşmıştır.

Etiketler: elektro gitar hakkında, fender stratocaster elektro gitar, elektro gitar kursu izmir

elektro gitar hakkında
elektro gitar hakkında

Fender stratocaster elektro gitar hakkında

Elektro gitar ile ilgili olarak ilk gitar manyetiğini 1920’li yıllarda mühendis Lloyd Loar tasarlamıştır. Bu manyetik gitar tellerinin titreşimini elektrik sinyallerine çevirebilen bir cihazdı.  Her ne kadar 1920’de ilk manyetik üretilmiş olsa da, ilk elektro gitarın üretimi için on yıllık bir süre geçmesi gerekiyordu. İlk elektro gitar 1930’larda icat edilmişti.

fender stratocaster gitar
fender stratocaster gitar

Fender telecaster elektro gitar hakkında

1950’li yılların başında gitarlarıyla ünlü meşhur Leo Fender (Fender Marka Gitar) daha önce hiç gitar çalmamış olmasına rağmen fender stratocaster ve fender telecaster marka gitarlarını piyasaya sürmüştü. Daha önceleri saksafon çalan bir insan olmanın ötesinde bu gitar türleri onlarca yıl güncelliği koruyacaktı.

fender telecaster gitar
fender telecaster gitar

Les paul elektro gitar hakkında

Benzer zamanlarda Les Paul masif gövdeye sahip olmayan  ve ilk tasarladığı gitarı olan “The Log”u piyasaya sürdü. İlk tasarlandığın ret edilmesine karşın echo problemlerinin aşılması ile Gibson macerası da başlamış oluyordu.

les paul gitar
les paul gitar

Tüm bu maceraların ötesinde Elektro Gitar çalmak sanıldığı kadar zor olmaması ile birlikte, mutlaka eğitim alınması ve eğitimin ehil bir öğreticiden alması çok önemlidir.

Elektro gitar hakkında derken elektro gitar kursu izmir konusuna da değinelim.

Bu kapsamda

Google ve diğer arama motorlarına elektro gitar kursu izmir yazarak sitemize ulaştıysanız ya da
Eğer İzmir’de yaşıyorsanız
Elektro Gitar dersi almak istiyorsanız ya da
Elektro Gitar Kurslarını araştırıyorsanız

Branşlarında uzman ve usta öğreticileri ile
Bireylere özel esnek ders saatleri ile
Her yaşa uygun farklı eğitim müfredatlarıyla

Armoni Müzik Akademi, izmir’de Elektro Gitar Dersleri veren müzik kurslarından biridir.

Detaylı bilgi almak için, 0 232 245 48 43 numaralı telefondan kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca elektro gitar alanında bir diğer paylaşım olan Elektro gitarda 4 temel bilgi yazısını da okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın