Flamenko gitar kursu izmir

Flamenko gitar ve flamenko müziği Türkiye genelinde olduğu gibi, İzmir’de de giderek yaygınlaşıyor. Sizlerde Flamenko gitar kursu izmir hakkında araştırma yapıyor, İzmir’de flamenko gitar kursları ve gitar dersleri ile ilgili araştırma yapıyorsanız Armoni Müzik Akademi’de flamenko gitar dersleri, profesyonel flamenko gitaristleri tarafından verilmektedir.

Flamenko gitar kursu izmir‘de çok fazla müzik eğitimi veren müzik enstruman kurslarında yer almamaktadır. Armoni Müzik Akademi bu konuda, gereken yetişmiş gitar öğretmeni gücü ile, flamenko müzik konusundaki bilgi arşivi ile İzmir’de ki en iyi flamenko kurslarından biridir.

flamenko gitar kaursu izmir
flamenko gitar kursu izmir

Flamenko Gitar kursu izmir, Armoni Müzik Akademi bir marka

Flamenko kurslarımız, bireyin parmak yapısına göre özelleşmiş gitar kursudur. Flamenko gitar kursuna katılmak isteyen kişinin öncelikle gitar seviyesi tespit edilmekte buna göre gitar çalışmaları düzenlenmektedir. Gitar seviyesi tespit edilen gitar öğrencisi, bireye özel oluşturulan müfredat sayesinde flamenko müziğini hızlı bir şekilde öğrenmekte, flamenko gitar konusunda da deneyim kazanmaktadır.

Flamenko gitar kursları başlığı altında,

  • Flamenko gitarda gitar temel öğretimi
  • Flamenko gitar formları
  • Flamenko gitar temel tekniklerin öğretilmesi
  • Flamenko gitarda alıştırmalar ve eser çalışmaları
  • Flamenko gitarda pratik yapma ve doğaçlama atölyeleri olarak sayılabilir.

İzmir’de en iyi flamenko gitar kursu

İzmir’de en iyi flamenko gitar kursu olan Armoni Müzik Akademi, flamenko derslerini çoğunlukla birebir olarak yürütmektedir. Birebir (özel ders) olarak yapılan flamenko gitar derslerinde hızlı ilerleme, öğrenciyle birebir ilgilenme açısından önerilen flamenko gitar kursu ders yapısıdır.

Birebir flamenko gitar derslerinin yanı sıra, benzer seviyede flamenko bilgisine sahip flamenko öğrencileri olduğu takdirde, öğrencilere grup dersi imkanı da sunulmaktadır.

Flamenko gitar kursunun içeriği

Klasik gitar, klasik müzik altyapısı: Flamenko gitar kurslarında öncelikle kişinin flamenko gitar öğrenmesi için klasik müzik altyapısının olması gerekmektedir. Temel düzeyde klasik müziğine sahip bir klasik gitarist flamenko gitarda hızlı ilerlemeyi kolaylıkla sağlayabilir.

Temel flamenko gitar teknikleri: Sağ elde apoyando ve rasquedo egzersizleri, alzapua, golpe vb. tekniklerle kişi flamenko müzik türlerini öğrenmeye hazırlık sürecine alınmaktadır.

Flamenko gitar formlarını öğreniyoruz: Flamenko müziğinde çeşitlemeler olan Bulerias, Fandagos, Solea vb. flamenko formlarında compas, falseta çalışmalarını ders ders anlatımla öğrenimi sağlanmaktadır.

Flamenko gitarda pratik çalışmalar: Öğrendiğimiz flamenko gitar teknikleri ve flamenko müziği formlarında pratik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Parça oluşturma ve Flamenko’da İmprovizasyon: Öğrenilen bilgiler doğrultusunda kişiye özel flamenko eserleri oluşturulmakta ve kişinin flamenko repertuarı zenginleştirilmektedir. Bunun dışında armoni bilgisi ile paralel olarak flamenko gitar derslerimizde doğaçlama, improvizasyon çalışmaları da yapılmaktadır.

İzmir’de flamenko gitar kursu arıyorsanız Armoni Müzik Akademi ile 0-544-232-10-32 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Flamenko gitar kursu izmir deyince akla Armoni Müzik Akademi gelir.

Dilerseniz sitemiz Flamenko Gitar kategorisinde yer alan Flamenko gitarda temel formlar yazısını okuyabilirsiniz.