İzmir’de cajon satışı yapan müzik marketleri

Cajon Peru’da ilk olarak tasarlanmış ancak İspanya’da flamenko müziğinin ritm enstrumanı arayışına cevaben yaygın olarak 18. yüzyıl ve sonrasında kullanılmaya başlanmış bir müzik aletidir. İspanyolca’da cajon çekmece ve kutu anlamına gelmektedir. Ülkemizde de başta flamenko müzik olmak üzere farklı  müzik türlerinde kullanılması gün geçtikçe artmaktadır. Bu yazımızda sizlere, cajon ile ilgili bilgiler ve İzmir’de cajon satışı yapan müzik marketleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İzmir'de cajon satışı yapan müzik marketleri
İzmir’de cajon satışı yapan müzik marketleri

İzmir’de cajon satışı yapan müzik marketleri öncesinde gelin Cajon’u daha ayrıntılı tanıyalım

Sizlerle Cajon’un satıldığı müzik enstruman satış merkezlerini aktarmadan önce Cajon’u şöyle enine boyuna tanımak istedik. Yaklaşık 300 yıllık bir geçmişi olan bir perküsyondur. Perulu ve Afrikalı köleler, gıda ve balık sandıkları ile ilk cajon örneklerini oluşturmuşlardır. O yüzyıllarda kölelerin bağımsız çalışmaları olmadığı için iyi kamufle edebilecekleri bir enstrumanı olarak cajon ortaya çıkmıştır.

Etiketler: cajon nereden satın alınır, cajon nedir,  kajon kahon

Paco De Lucia ile Cajon popülerliği

1970 yıllardan itibaren Paco De Lucia’ın flamenko gitarda popüler olması ile birlikte Cajon’da dünyaca ünlü bir müzik aleti haline gelmiştir. Paco De Lucia çoğu konserinde Cajon çalan 2-3 cajon ustası ile sahne almıştır. Bu da cajon enstrumanının tanınmasını sağlamıştır. Halen flamenko müziğinde gitardan sonra en çok kullanılan müzik aletidir. Gitar ve Cajon flamenko müziğinin temel iki enstrumanıdır.

paco de lucia cajon
paco de lucia cajon

Cajon satışı yapan yerler

izmir müzik aleti satan yerler yazısından da faydalabileceğiniz gibi Cajon ile iligli olarak da belirli konuları belirtmek isteriz. Cajon Türkiye’de yaygın olmasada kullanıldığı için temininde de her yerde bulunamayan bir enstruman bu anlamda İzmir’de yer alan Armoni Müzik Akademi, gerek İzmir içi satışlarla, gerek Türkiye’nin farklı bölgelerine kargo yoluyla kaliteli, uygun ödeme fırsatlarıyla cajon satışı gerçekleştirmektedir. İzmir içinde ve çevre illerde gerek sizler Armoni Akademi’ye gelip temin edebileceğiniz gibi, isterseniz Tüm Türkiye’ye gönderimlerimizde olduğu gibi kargo tercihimizden faydalanabilirsiniz.

cajon satan yerler
cajon satan yerler

Sadece Cajon değil diğer tüm enstrumanlarda da satış için bizi arayın.

cajon dışında üflemeli, vurmalı, tuşlu, telli enstrumanlarda da gerek izmir gerek istanbul gerek ankara istediğiniz illerde tüm Türkiye’ye, tüm illerimize enstruman teminimiz uygun ödeme koşulları ile, ister havale, ister mail order yolu ile ve farklı kredi kartı avantajları ile gerçekleştirilmektedir.

İzmir’de cajon satışı yapan müzik marketleri yazımızın sonunda dilerseniz sitemizde keman ile ilgili yer alan Dünyaca ünlü keman virtüözleri yazımıza bir göz gezdirebileceğinizi düşünüyoruz.

One thought on “İzmir’de cajon satışı yapan müzik marketleri

Bir Cevap Yazın