Bateri / Davul kursu izmir

Perküsyon ve ritm enstrumanları denildiğinde akla ilk gelen müzik aletleri doğal olarak bateri ve davul müzik aletleridir. Armoni Müzik Akademi olarak bateri ve davul ile ilgili kurs faaliyetlerimizi Bateri / Davul kursu izmir adlı sayfamızda (bu sayfada) bilgilendirmesini yapıyoruz. Bu sayfada Bateri / Davul kursu izmir ile ilgili olarak, izmir’de bateri ders saatleri, bateri kursu fiyatları, bateri alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği vb. pek konuya değinmeye çalışacağız.

Bateri/Davul kursu izmir hakkında iletişim bilgisi

Genellikle iletişim bilgileri yazıların sonunda verilmektedir. Ancak halihazırda sorularınız varsa ve cevaplarını bulmak istiyorsanız, İzmir’de bateri kursu ya da davul kursu almak istiyorsanız müzik kursumuzla 0-544-232-10-32 numaralı telefon numarasıyla iletişim kurabilirsiniz. Şimdi bateri ile ilgili genel bilgilerle yazımıza başlayabiliriz.

bateri kursu izmir
bateri kursu izmir

Bateri ile ilgili genel bilgiler

Şarkılarda ve parçalarda ritmin düzenlenmesi, organize edilmesi ve alt yapının kurulması amacı ile kullanılan ritm enstrumanı bateridir. Bateri standart bir set ele alındığında 3 zilden ve 5 adet davuldan oluşmaktadır. Klasik bir bateri setinde,

  • Davul setindeki parçaların ilk 3’üne tom adı verilmektedir. Floor tom, low tom ve high tom olarak biline bu parçaların dışında pes davul ve trampet yer almaktadır.
  • Zil setinde ise klasik bir zil takımı olarak ride, crash ve hi-hat olarak söylenebilmektedir.

Bu setlerin genel olarak rezonans sistemine göre elektronik bateri ve klasik (akustik) bateri biçiminde iki farklı düzenden oluştuğu da baterileri sınıflandırılırken önemli bir konu olarak söylenebilir. Klasik (akustik) bateriler baterinin herhangi bir kısmına vurulduğunda ses çıkaran baterilerdir. Elektronik bateriler ise vurulduktan sonra kablolar aracılığı ile amfiye ulaşarak bateriye vurma eyleminin ses dönüşümünü sağlarlar. Özellikle evlerde ve çok kişili kullanım alanlarında bateri alımında elektronik baterilere yönlenilmesi gerekmektedir.

İzmir’de bateri kursu ders saatleri

Müzik kursu olarak bateri derslerimizi haftada 1 saat olarak yürütmekteyiz. Ancak kişinin istekleri doğrultusunda haftada 2 saat ya da farklı çalışma sistemleri konusunda esneklikler sağlamaktayız. Bateri kursu izmir olarak sizlere ders saatleri dışında baterilerin boş olduğu zamanlarda gelip ücretsiz olarak bateri çalma ve çalışma imkanını sunuyoruz.

İzmir’de bateri kursu ücretleri (fiyatları)

Müzik okulumuzda profesyonel bateristler çalışmakta ve bateri dersleri vermektedir. Gerçekten bateriyi öğrenmek isteyenler kurumumuza başvurduklarında ve bateri dersi aldıklarında çok hızlı sürede bateri öğrendiklerini göreceklerdir. Müzik okulu olaran İzmir’de bateri kursu ücretleri konusunda internette bilgi paylaşımı yapamıyoruz ancak telefon yolu ile iletişimle bize ulaşmanız takdirde sizlere en doğru bilgiyi verebileceğimiz düşünüyoruz. O halde ne duruyoruz, haydi bateri çalmaya.

Bateri / Davul kursu izmir, Armoni Akademi’nin kaliteli ortamıyla size bir adım daha yakın.

One thought on “Bateri / Davul kursu izmir

Bir Cevap Yazın